USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı

09-12-2018
Google News

Klişe söylemler var.

Memleketin sahibi yok.

Memleket kimsesiz, memleket yetim, memleket sorunlar yumağı?

Uzayıp gider memleket söylemleri.

Mardin tarihi dokusuyla, kültürel yapısıyla bir dünya şehri.

Dillerin, dinlerin yaşam bulduğu bir hoşgörü şehri..

Mardin´in Turizm´den beklentileri var. Bu yıl 450 bin turist otellerde barındı, bunun 5-6 katı turist Mardin´i günü birlik ziyaret etti.

Rakamları Mardin Valisi Mustafa Yaman açıkladı.

Vali, yetkili ve etkililer turizme desteğini esirgemiyor!

Birileri sanki bu turizm hareketini kesmek, köstek olmak istiyor gibi.

 

Milletvekillerimiz nerede?

 

Ben göremiyorum. Gören varsa fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaşsın, biz de görelim..

 

Milletvekillerimiz suskun!

Mardin´i çoktan unutmuş görüntüsünde. Siyasilerimiz seçimden seçime gelir. Mardinli çantada keklik. Oy verince vatandaştır, oy verince hemşeridir.

Bize lazım olan, hizmet beklentisi içinde bulunduğumuz vekillerimiz yok.

Yetkisiz olanlardan zaten beklentimiz yok.

 Çantacı vekil profili tarihi şehre zarar veriyor.

 Bunları yazmak için çok neden var.

Bir tanesi UÇAK sorunu.

Türkiye´nin ve Dünyanın en pahalı uçak bileti Mardin´den yapılan uçuşlarda.

Nedenini sorduk, uçakların doluluk oranı yüksekmiş.

Olan garibana oluyor. Ani gidişlerde biletler 580 liraya kadar çıkıyor. Aylar öncesinden programlı bilet alınmadıysa bilet ücretleri el yakıyor.

Ordu-Giresun havaalanından, Ankara´ya  95 liraya uçak bileti alınabiliyor. Aynı şart ve zamanlamada Mardin´den 350 lira.

İzmir´e uçuşlar kaldırıldı. Gerekçe yok!

Milletvekili ne diye meclise gider. Ne diye vatandaştan oy ister.

Milletin vekili, milletin, haklarını aramak, kollamak için meclise gider. Gidince de unutmamalı görevini. Milletin haklarını savunmalı, sorunlarını dile getirmeli.

Mesela Mardin Milletvekilleri TYH Genel Müdürlüğüne, Mardin çıkışlı uçak biletlerinin neden bu kadar pahalı olduğunu sorgulamalı. Doluluk oranı yüksek ise ek sefer konulmasını sağlamalı.

İzmir uçak seferinin neden kaldırıldığını sorgulamalı.

Ulaştırma bakanının kapısını aşındırmalı.

Vekillerimizin VIP çıkışlı, devlet bütçesinden uçak yolculuğu yapıyor. Gerisi de çok önemli değil. Vatandaş Diyarbakır´a, Batman´a, Siirt´e gitsin. Orada biletler daha ucuz.

 Mardin´de uçak biletleri el yakıyor!

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..