USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Mardin Lisesine Ne Oldu?

11-05-2019
Google News

Mardin Lisesi mezunları, okudukları liseyi görmek için şehre geldiklerinde  şok oluyorlar.

Mardin Lisesinin adını değiştirmişler.

Kim mi değiştirmiş, lisede okumayan, lise adının ne anlama geldiğini, geçmişteki hatıralardan, anılardan haberi olmayan bir komisyon.

Akşam yattık, tabela Mardin Lisesi!

Sabah Kalktık,  Prof.Dr. Aziz Sancar Lisesi olmuş.

Dile kolay, Mardin´in ilk Lisesi.

Bu Lise  bakanlar yetiştirmiş.

Bu lise Yargıtay Cumhuriyet Baş Savcıları yetiştirmiş,

Bu Lise Milletvekilleri yetiştirmiş.

 Bu Lise, Profesörler, doktorlar, işadamları, sanatçılar yetirmiş.

Bu kadar insanın, eğitim gördüğü liselerinin adını bir günde değiştirmek, anılarını, hatıralarını yok saymak hangi akla, hangi mantığa sığar?

Evet, Nobel Ödüllü Prof.Dr. Aziz Sancar bu liseden mezun oldu!

Aziz Sancar´a  hangi liseden mezunsunuz diye sorarsanız, alacağınız cevap Mardin Lisesi olacak.

 Mardin Lisesinin adı ve varlığı  gelecek nesillere kültürel miras olarak taşınmalıdır.

Prof.Dr. Aziz Sancar, Türkiye´nin ve elbette ki Mardin´in gururudur.

Aziz Sancar´ın isminin, rastgele  bir yerlere verilmesinin doğru olmadığına inanıyorum

Artuklu Üniversitesi Kampüsünün muhteşem bir giriş kapısı var.

Ve muhteşem giriş kapısına muhteşem bir isim yakışır

Ne mi olsun

Artuklu Üniversitesi Prof.Dr. Aziz Sancar Kampüsü!

Böyle bir tabela, üniversiteye vizyon kazandırır!

O tabelanın altından geçen öğrencilere bir misyon yükler, ışık verir.

Burada Artuklu Üniversitesi Senatosuna görev düşüyor!

Mardinli kanaat önderlerine görev düşüyor!

Mardin´i seven, Mardin´de yaşayan yetkili ve etkililere görev düşüyor.

Aziz Sancar ismi üniversiteye artı değer kazandıracak, saygınlık kazandıracak.

MAREV-MARSEV ve diasporada bulunan dernekler ve Mardin´deki sivil toplum kuruluşlarını bu konuya kafa yormaya, bu konu ile ilgilenmeye davet ediyorum.

Üniversite yönetiminin en kısa sürede bu öneriyi senatoya taşımasını bekliyoruz.

İnanın bu isim, Mardin´e her alanda olumlu yansıma yapacaktır.

?Artuklu Üniversitesi Prof. Dr. Aziz Sancar Kampüsü? tabelasını  görmek istiyoruz.

Mardin Lisesi Mezunları sizden de destek bekliyoruz.

Lisenize sahip çıkın, Artuklu Üniversitesine Vizyon kazandırın?

 

Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Dünya Barış Günü! Mardin İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut! Teknolojinin Sultanı, Nalan Kurt Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?!