USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Mardin Valiler Cenderesi

19-02-2015
Google News

Mardin Valiler Cenderesi

 

Mardin'e neden vali dayanmıyor bilen var mı?

 

Mardin'e atanan valiler, Mardin'i tanımadan merkeze alınıyor? Bu idareci kıyımına anlam verebilen var ise lütfen söylesin!

 

 

Vali  Hasan Duruer'den sonra Gelen Vali Turhan Ayvaz, Vali Ahmet Cengiz ve ardından Vali Mustafa Taşkesen, Mardin'i tanıma aşamasında çeşitli nedenlerle merkeze alındı.

 

 

Vali Ahmet Cengiz'in merkeze alınışını cemaate yakınlığına bağlayanlar var. Ben aynı düşüncede olmadığımı söylemek istiyorum. Vali Ahmet Cengiz'i merkeze götüren hazine arazilerine gösterdiği hassasiyetin neden olduğunu birinci ağızlardan duydum.

 

 

Sayın vali hazine arazilerine neden sahip çıksın?

Bırakın efendim, kim ne kadarını isterse kelepir geçirsin mülkiyetine. Sahiplenirseniz devletin malına, arazisine sonucuna da katlanacaksınız?

 

 

Vali Mustafa Taşkesen geçtiğimiz yıl, yani 25 Mayıs 2014 tarihindeki valiler kararnamesi ile Mardin'e atandı. Gelmeden önce yine bu köşeden Merkeze Gitmenin Yolu Mardin'den Geçer? diye yazmıştım.

 

Sayın vali yazımı okuyunca belki de gülmüştü. Bir yılını daha doldurmadan, Tam Mardin'i tanıdığı bir nokta da, vali bey seni merkeze aldık? demenin çok da doğru olmadığını, bunun Mardin'e zarar verdiğine inananlardan biriyim.

 

İktidarların, birlikte uyum içerisinde çalışacakları ve hizmet verecek bürokratlarla çalışması kadar doğal bir şey olamaz.

 

Ancak atadığı deneyimli bürokratlarını da makul bir neden olmadan harcamaları kadar da kötü ve korkutucu bir şey olamaz düşüncesini taşıyorum.

 

Vali Mustafa Taşkesen, iktidarla uyumlu çalışan biri olarak biliniyor. Daha önce

Tunceli Valiliği yaptığı dönemde bu uyumlu çalışmalarından dolayı yıpratılmış, haklı

Ya da haksız ağır eleştirilere maruz kalmıştı.

 

Hal böyle iken, valinin özgeçmişine bakıyoruz, birçok yerde kaymakamlık,

İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanlığında Şube Müdürlüğü,  Mülkiye Başmüfettişliği, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, Giresun Valiliği,  Tunceli Valiliği, Tokat Valiliği görevlerinin ardından başarılı bulunmuş olmalı ki, Mardin gibi hassas, tarihi ve kültürel değerleri yüksek turizm kenti olma yolunda mesafe kat etmiş bir sınır iline vali olarak atanmış.

 

Ve görevlerinde başarı grafiği çizen bir vali atandığı il'de 8 ayını doldurmadan merkeze alınıyor.

 

 

Vali başarısız ise böylesine hassas bir konumda olan Mardin'e neden atıyorsunuz? Başarılı ise neden görevden alıyorsunuz?

 

Bu ikili düşünceden bizi kurtaracak biri veya birileri varsa lütfen çıksın açıklama yapsın!

 

Mardin Valiliğine atanan Elazığ Valisi Sayın Ömer Faruk Koçak, Mardin'de kaç ay veya yıl çalışacak?

 

 Ne zaman merkeze alınacak merak ediyorum!

 

Kalıcı ve deneyimli idarecilerin atanmasını istiyoruz

 

Mardin`i Valiler Cenderesine çevirdiniz beyler...

 

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..