USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Mardin ve Tanıtım Günleri

03-12-2019
Google News

Mardin´in tanıtım günleri var!

Mardin  Turizm Fuarlarına  katılıyor.

Kimsenin haberi olmuyor!

Bu nasıl tanıtımdır, bu nasıl fuar anlayışıdır merak ediyorum..

Batman tanıtım günlerini, Batman´da görev yapan  gazeteciler 15 gün öncesinden haber yapıyor, duyuruyor.

Batman Valiliği, Batman Belediyesi, Batman Ticaret ve Sanayi Odası, yanı Batman´ı tanıtan aktörler, İstanbul´da ya da Ankara´da yapılan tanıtım günlerine her gazeteden bir kişiyi götürüyor. 3-5 gün gazetelerine haber yapıyor, şehirlerinin değerlerini tanıtıyor.

Batman´dan 26 gazeteci arkadaşımız İstanbul´da yapılacak tanıtım günlerine katılacak!

Mardin tanıtım günlerinden, Turizm Fuarlarına katılmasından Mardin´de görev yapan gazetecilerin pek haberi olmuyor. Haber verme gereği duyulmuyor!

İstanbul´da  yapılacak etkinliği İstanbul´da bulunan hemşerilerimizden, İzmir´de yapılan  Turizm Fuarı etkinliğini  de İzmir´de bulunan hemşerilerimizden duyuyoruz.

Mardin´deki kurumların bütçesi kısıtlıymış!

Kültür ve Turizm Müdürlüğü, leblebi, badem şekeri paketlerini diğer illerin ürünleriyle mübadele etsin yeterli. Hem ürünlerimizi tanıtmış hem  diğer illerin ürünlerini tanımış oluyoruz.

İzmir´de yapılacak Mardin Turizm Fuarı etkinliğine Mardin´den gazeteci yok.

Ankara´da yapılan tanıtım günlerinde Mardin´den gazeteci yok!

Mardin´de görev yapan gazetecilere haber verme gereği duyulmuyor.

 Nasılsa her kurumun kendi basın mangası var!

Hatta bazı kurumlarda, ?yerel basına ihtiyacımız yok? diyecek kadar ileri gitme cesaretini bulan, basının görevini üstlnemeye gayret eden görevliler  var!

Mardin´de iyi niyetli gazeteci olmak;  üzülerek söylüyorum, önemsenmemeyi  beraberinde getiriyor ve bazı kurumlarda  basın görevini üstlenmeye çalışan bazı görevlilerin, gazetecilere karşı saygısızca davranmalarına neden oluyor!

Haber anlayışımızla, değerleri ve dengeleri korumaya çalışırken, mesleğimize zarar vermeye başladık dersem  en masum özeleştiri olur diye düşünüyorum.

Mardin tanıtım günlerinde, neyin tanıtıldığını da merak etmiyor değilim.

Mardin´in Turizm Fuarında nasıl tanıtıldığını da bir o kadar merak ediyorum.

Badem Şekeri, nohut leblebi mi dağıtılıyor?

Yoksa tarihi ve kültürel değerlerin görselleri mi ziyaretçilere anlatılıyor merak ediyorum doğrusu!

Turizm fuarında ver badem şekerini, al zeytinyağını.

Hayırlı olsun bakalım...

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..