USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Mardinspor Nereye Gidiyor?

08-08-2020
Google News
Mardin yıllar sonra 3.lig’de oynama hakkı kazanan bir takıma sahip oldu.

Mardin Büyükşehir Belediyespor, ismiyle ve sarı-lacivert renkleriyle namağlup olarak lig’i tamamlayan ve 3.lig’e çıkan futbol takımı, tartışmalara gebe kaldı.

Önce ismi ve renkleri tartışmaya açıldı. Bir şehrin futbol takımının renkleri o şehrin şerefine endekslendi. Renkler Kırmızı-Lacivert, isim de Mardinspor olmalıdır tartışmaları.

Konunun tartışmaya açılması bile şehirde Mardinspor taraftarlarını mutlu etmeye yetmişti.

Takıma sahiplenmek isteyenler, takımı satışa sunmak isteyenlerle kimi zaman kapalı kimi zaman da açık alanlarda buluşmaya başladı.

Takımı borçsuz teslim almaya hazırlanan, Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği ve Organize Sanayi Bölge Başkan Vekili Nasır Duyan 670 bin liralık borç karşısında durakladı. Duyan, Vali Mahmut Demirtaş ile görüştü ve destek verilmesi durumunda takımı sahipleneceğini söyledi. Sonra da Mardin Eski Milletvekili Süleyman Bölünmez’den destek sözü, aldı. Eski yönetimin ortaya çıkardığı borç köstek oldu.

Mazıdağı Fosfat Tesisleri bünyesinde bulunan bir firmanın, takımı devralamaya hazır olduğu belirtiliyor, Önceki gün Mardin Valisi Sayın Mahmut Demirtaş, bir grup basın mensubu ile görüşüp durumu değerlendirdi.

Davetli olmama rağmen il dışında olduğum için katılamadım toplantıya.

Mardin’in yıllar sonra, taraftarın, gençlerin özlem duyduğu bir takımları oldu. Geçmişte Kırmızı-Lacivertli takımın uğradığı akıbete, yeni takımın kurban edilmemesi lazım.

Mazıdağı Fosfat Tesisleri bünyesindeki firma hakkındaki bazı duyumlarımız ve iddialara var. Önce o iddiaların araştırılması ve sürdürülebilirlik noktasında, Fosfat Tesisleri Yönetiminden garantörlük sözleşmesi yapılmalıdır.

3.Lig’e çıkmış bir takımı iyi niyetli yönetimler tereddütte alır, günü birlik yönetimler ise düşünmeden alır.

Futbol Federasyonundan belli bir miktar para akacak takımın hesabına. Bir kısmını borcuna yatırılır, geri kalan kısmı futbolcu transferlerine. Hedef olmayınca gidişat çok da önemsenmez. Sonrası borç batağına sürüklenen ve lig’den düşen bir takım ortaya çıkar.

Ve memleketin hem renklerine, hem de takımına yazık olur!

Sayın Bölünmez’in desteğine, varlıklı bir kaç Mardilinin daha katkı vermesi ile takım ayakta kalabilir.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, geçmişte yaşanan olaylardan ötürü dikkatli olması elbette önemlidir. Siirt ve komşu ile valilikleri, il özel idaresinden destekledikleri takımları var. Sayın Demirtaş, Nasır Duyan Başkanlığında oluşacak bir yönetime biraz maddi, biraz manevi destek vermesi ve Mardin dinamiklerini harekete geçirmesi Mardin taraftarını mutlu son ile buluşturacaktır.

Mevcut Yönetimin Pazar günü kongreye gitme kararı ile apar topar takımı Mazıdağı Fosfat Tesisleri Bünyesindeki firmaya 670 bin tl borç ödeme şartı ile devretmeye hazırlanması, kulüp yönetimi için kara bir leke, Mardinspor’un geleceğine bir darbe olacağı düşüncesindeyim.

Mardinçarşı grubu da, sosyal medya üzerinden takımın satılmasına karşı çıkacaklarını duyurdu.

Mardinspor’a hep birlikte sahip çıkalım lütfen!

Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Dünya Barış Günü! Mardin İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut! Teknolojinin Sultanı, Nalan Kurt Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?!