USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Rektör Özcoşar ve Üniversite

15-09-2019
Google News

          Mardin Artuklu Üniversitesine atanan, Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar´ı ziyaret ettik. Hayırlı olsun dileklerinde bulunduk. Özcoşar´ı espritüel ve genel anlamda üniversitenin gelişimine ve geleceğe taşınmasına vakıf, özgüvene sahip gördük.

       Sayın Özcoşar  ile biraz hukukumuz ve biraz da çekişmemiz olmuş geçmişte. Özcoşar´ın okutman halini bilirim. Nevruz konferanslarının vazgeçilmeziydi. Araştırma ve başarma gayret ve becerisine, azim ve kararlığı eklenince, bu günlere gelişini yıllar öncesinde görmek mümkündü. Çalışmanın, azmin ve kararlılığın insan yaşamına nasıl yön verebileceğinin en güzel örneğidir, Rektör Özcoşar.

      Artuklu Üniversitesi için düşünceleri, yapmak isteklerini uzun uzun anlattı!

      Araya bir de fıkra ekledi, samimiyetini ortaya koymak adına.

      Artuklu Üniversitesi, Mardinlilere, Mardin´de yaşayan herkese dokunacak.

      Ve Mardin´de yaşayan herkesim, herkes üniversiteye dokunabilecek.

      Üniversite herkese, her kesime kapılarını açacak.

      Akademisyenler, silkelenecek,  sahada olan, çabalayan, bir şeyler yapma çalışanlarla üniversitenin geleceği sağlam temeller üzerinde oturtulacak.

      Çevresel tüm olumsuz faktörler gözden geçirilecek, yaşanılabilir, öğrencilerin mutlu olabileceği bir kampüs ve üniversite için start verilecek.

       Mimarlık fakültesi yeniden gözden geçirilecek.

       Bu noktada Sayın Rektör´e destek veriyorum. Sahi ne olmuştu  da Türkiye´de en popüler en beğenilen mimarlık fakülteleri arasında yer alan, Mardin Mimarlık Fakültesinin akademisyenleri başka yerlere gitmeyi tercih etmişti?

      Rektör Özcoşar, üniversitenin kuruluşlundan bugüne kadar,  her kademede görev almış, eksik ve aksaklıkları bilen, çözüm yolları hakkında da deneyimleri  olan bir akademisyen. Bunları tarafsız, bilim adına, Artuklu Üniversitesinin gelişmesi adına, kimsenin etkisi altında kalmadan hayata geçirirse, gelecekte bir bilim insanı olarak hem adından söz ettirecek, hem de üniversitenin hak ettiği yere gelmesine katkı sağlayacak.

       Üniversitelerin başarısında; liyakatin, sadakatın önünde tutulmasının önemini bilmeyen var mı?

       Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu çalışmaları kapsamında, ziyaret ettiğimiz üniversitelerin gelişimine, akademik kadrosuna baktığımızda, Mardin Artuklu Üniversitesinin kayıp yıllar yaşadığını söylemek yerinde olur.

      Ben bu kayıp yılları sorgulamaktan, birilerini suçlamaktan yana değilim.

       Zamanında yazdık, çizdik.

       Bilen bilir!

       Bundan sonra yapılması gereken, heyecanlı bulduğumuz, söylemlerinde büyük hedeflerle yola çıktığını ifade eden, Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar´ı desteklemektir.

       Ziyaretimiz de bunu dile getirdik.

 Güzel gelişmelerin yanında, olumsuzluk, eksilik ve aksaklıklarında kamuoyunun bilgisine taşıyacağız dedik.

Gerçekten, yeni sistem ve çalışma strateji lafta kalmaz ise Artuklu Üniversitesinde güzel şeyler olacak.

Basın olarak bize düşen görev bu gelişmeleri kamuoyunun bilgisine taşımak olacak.

Yeni öğretim yılına hızlı bir başlangıç, gözle görülür gelişme beklentisi içindeyiz.

 Yeni göreviniz hayırlı olsun Sayın Özcoşar?

 

 Not:Üniversitenin, son yıllarda yapısal, akademik ve çevresel boyutlarda gelişme yoluna girdiğini inkar etmek yanlış olur. Çevre düzenlemeleri, kütüphanesi, yemekhanesi ve sosyal donatıları çıplak gözle görmek mümkün. Bunların üzerine birşeyler eklemek, akademik kadroyu güçlendirmek ve üniversiteyi geleceğe taşımak lazım.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Dünya Barış Günü! Mardin İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut! Teknolojinin Sultanı, Nalan Kurt Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?!