USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

SESSİZLİĞİN ARKASINDAKİ FIRTINA..

07-09-2015
Google News

    Bölgede sessizlik hakim. Kopacak fırtınanın gelişini bekler gibi.

    Bu sessiz bekleyişi görmeyenler, hamasi nutuklar atmaya devam ediyor.

   Televizyon kanallarında, acı yaşamayan yorumcuların uçuk önerileri.

    Herkes ahkam kesiyor!

    Bir siyasi parti 400 milletvekili çıkarsaydı  bu olaylar olur muydu? Olmaz mıydı? Tartışmaları.

    Ve Hakkari´de kaç ananın yüreği yandı açıklamasını yapan yok.

    İki Zırhlı araç döşenen mayın ile havaya uçuruluyor, (fısıltı gazetelerine göre) onları kurtarmaya giden ana kuzuları pusuya düşürülüyor.Ve açıklama bekleyenler, askerlik yapan çocuklarını merak eden aileler..Bizi arayan batıda görev yapan meslektaşlarımızın meraklı soruları ve bizim omuz kaldırıp, dudak büküp kem-kümlerimiz.

    Hayatını kaç kişi kaybetti,kaç kişi kaçırıldı,kaç kişi yaralı  bilen var, ama açıklayan yok.

    Kaç  şehit ailesi ?Vatan sağolsun?  diyecek, kaç gazi ailesi olacak?

    En yetkili ağızlar,hala 400 milletvekili talebinde!

    Bir garip ülke..

    Bir garip vatandaş.

    Bir tuhaf toplum.

    Bir gazeteye tekbir getiren grup yürüyor,giriş bölümünü tahrip ediyor.

   Ve bir siyasi parti lehine slogan atıp,elini kolunu sallayarak dağılıyor!

   Türkiye´de kanun yokmuş gibi:

   Toplumda hakkını kendin al, kanunu kendin yarat algısı oluşmuş gibi!

    Gazeteler, gazeteciler linç edilsin fetvaları veren yobaz  oluşumlar ortalıkta takdir görüyor.

    Ve Yeni Türkiye sloganları atılıyor.

    Yeni Türkiye bu ise ben  yeni Türkiye´yi istemiyorum?

     Ben;  yoksulken, yolu, üniversitesi olmadığı, yalın ayak,baldırı çıplak, milli mücadele yıllarının sonrasındaki fakir ama huzurlu,yoksul ama güvenli, parasız ama birbirine kenetli, aşsız ama mutlu ve gelecekten beklentileri olan  bir Türkiye´yi  istiyorum.

      Karmaşık, 30 yıldır iç çatışma içerisinde olan, huzuru kaçan, her gün şehit veren, batı bağımlısı Yeni Türkiye´yi istemiyorum.

       Ben vatan edindiğim bu topraklarda huzur istiyorum.Çok yeniliklere de ihtiyacım yok. Silah sesleri arasında, çatışma ortamında gelecek yenilikleri de istemiyorum.

      Ben barış istiyorum. Silahların sustuğu, siyasetin kirlenmediği, demokratik hak ve özgürlüklerin herkese eşit  olduğu, yalanın, dolanın,  talanın, riyakarlığın olmadığı bir Türkiye istiyorum.

     Cizre´de, Şırnak´ta  ve Hakkari´de devam eden olaylar canımızı acıtıyor.

    Olaylar daha fazla büyümeden, daha fazla yayılmadan barış dili yeniden kullanılamaz mı?

    Kimse şehit olmasın, kimse ölmesin.

    Annelerin yüreği yanmasın,baba ocağına ateş düşmesin  artık.

    Bu sessiz bekleyişin  arkasındaki fırtınayı görmenin zamanı gelmedi mi?

    Barış istiyoruz! Barış..!

  

    

 

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..