USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

TEMAYÜL YOKLAMASI

13-11-2013
Google News

               Mardin'de  AK Parti'den belediye başkan aday adaylığına müracaat edenler için temayül yoklaması yapıldı. Sandıklar genel merkeze gitti.

               Her seçim ve temayül'de olduğu gibi ayak oyunları,hoş olmayan davranışlar ve kişisel çekişmeler söylentiler aldı başını gidiyor.

              Rahmetli Özal'ın güç kaybına neden olan ANA VATAN  Taşra Teşkilatları, çıkarcı partililer ve Özal'a yakın çevreler idi.Şimdi bu nereden çıktı diyenleri duyar gibiyim.

             Gözlemlerimiz,duyumlarımız ve gelişmeler öyle gösteriyor ki,AK Parti'nin kan kaybetmesine,   İl ve İlçe teşkilatlarında etkin görev üstlenen bazı zat-ı muhteremlerin çıkarlarını parti menfaatlerinin üstünde tutma anlayışı neden olacaktır.

              Kraldan fazla kralcı olanlar.

              Kendilerine parti amblemini kalkan edip menfaatlerini ön plana çıkaranlar.

             Evet bunlar herkesin konuştuğu,ama kimsenin dillendiremediği konular.

ANA Vatan partisinin son dönemlerini anımsayanlar olayı nereye bağlayacağımı anlamıştır.

          Gelişmiş ülkelerde siyasete atılan iş adamları, ticari faaliyetlerine, siyasette oldukları sürece ara veriyorlar, ticari ilişkilerini donduruyorlar.

           Üçüncü sınıf demokrasi anlayışına sahip  ülkelerde ise farklı  bir tablo ortaya çıkıyor.

           Siyasete atılanlar, yakınlarını bulundukları yerlerde en üst makamlara getirmeye çalışıyorlar.

          Hızlarını alamıyorlar.

          Kendi adlarına,yakınlarının adlarına yeni şirketler kuruyor,kurduruyorlar.

          O da yetmedi dernekler kurup, finansı yüksek projelerle siyasi yaşamlarını sürdürüyorlar.

         Vatan-Millet,din-iman  onların şahsiyetlerinde  bir başka anlamlandırılıyor.

         Amcalar,dayılar,eşler,dostlar fırsat kolluyor.

         Ne kadar mal edinilse,ne kadar hazine arazisi alınsa, ne kadar rant sağlanırsa o kadar değer artıyor.

        Hay Allah nasıl başladık,nereye geldik.

         Konumuza yeniden dönelim.

        Evet AK Parti'yi çökertecek tek güç ve mekanizma taşra teşkilatlarıdır.

         Güven kaybı,iç çekişmeler,partili görünüp başka partilerle iş-güç birliği yapanlar.

    Ekonomik evlilik kuranlar.

    Çıkarlarını parti menfaatlerinin üstünde tutanlar.

  Unutmasınlar ki vatandaş koyun değil.

  Seçmen aptal değil.

  Ve gün gelir sandıkta bunun hesabını bildiği gibi verir.

   Hiç kimse böbürlenmesin!

  Vatandaş Başbakan'a oy veriyor.

  Vatandaş Başbakanı seviyor,

Vatandaş Başbakanı destekliyor.

Kim ne derse desin verilen oyların tek adresi başbakandır.

Teşkilatlar içerisinde  bu sevgiye,bu güvene,bu beğeniye gölge düşürenlere ne demeli.

Kıssadan hisse..

Memlekete hiç yararı olmayanların, gelecek sağlamak için müracaat edenlerin,temayül yoklamasındaki durumunu merak ediyorum.

Sahi temayül yoklamasının sonucu nasıl oldu?

Merak ettiğim konu kimin ne kadar oy aldığı.

Ne kadar doğru bilinmez İl Başkanı Sayın İbrahim Fide en fazla oyu alan kişiymiş.

Oysa Fide aday adayı değil..!

Hadi hayırlısı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..