USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi

26-06-2021
Google News

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, bir yıl 2 günlük icraatlarını anlattı.

Sivil toplum kuruluşları önce dinledi, sonra merak ettikleri konuları  Vali Demirtaş’a sordu.

Mardin’de Sivil toplum kuruluşları ile böylesine kapsamlı toplantı yapan ilk validir Demirtaş

Daha önce de toplantılar yapıldı.

Koordinasyon kurulu toplantılarında dar kapsamalı davet edilen STK temsilcileri sorular sorardı.

Demirtaş bir ilki gerçekleştirdi.

STK temsilcileri eteklerindeki taşları döktü.

Demirtaş Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerini anlatı.

Valilik ve resmi kurumlarla ilgili aksaklık ve eksiklikler konusunda da duyarlılık gösterdi.

Bence, Vali Demirtaş samimiydi

Yapamayacağı hizmetler için söz vermedi, temkinli cevaplar verdi.

Yanında kurmayları vardı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Abdulbaki Turğut, Zabıta Daire Başkanı Kinyas Köle, Ulaştırma Daire Başkanı Ertan Taşdemir, MARSU Genel Müdürü Abdüsselam  Altunkaynak

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz,  Tarım İl Müdürü Menduh Dinler ve DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı da buluşma toplantısındaydı.

Demirtaş’ın verdiği mesajlar net ve doyurucuydu.

Devletin kapısı vatandaşın kapısıdır dedi

Sonra “ Vatandaşın istemediği, onaylamadığı hiçbir faaliyet ve hizmete sıcak bakmayız “dedi.

Vatandaş odaklı, vatandaşın huzurunu, sosyal yaşantısını kolaylaştıracak hizmetler önceliğimizdir,dedi.

Belediyenin borcunu, harcını mazeret göstermedik, hizmetleri aksatmadık, borç öderken 175 milyon liralık yatırım yaptık dedi.

İhalelerin açık ve şeffaf yapıldığını söyledi, ihalelerin ilan yoluyla yapıldığına dikkat çekti.

Şeffaflık ve hesap verilebilirlik noktasında tavrımız nettir dedi Vali Demirtaş ve ekledi.

İsteyen her vatandaşımız, belediye ve kurumlara ait harcamaları görebilir, sorabilir, öğrenebilir. Bu konuda bir sorun ile karşılaşırsa bana ulaşsın, gereğini yaparım dedi.

Ve ihalelerdeki kırımların yüzde 30 ila yüzde 40 arasında olduğunun altını çizdi.

Vali ve kamu yöneticilerinin yolcu olduğunu, memleketin gerçek sahiplerinin hancı olduğuna vurgu yaptı.

Vali Demirtaş, ilçe ve grup köy yolarının asfalt çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Önümüzdeki yılda yeni programlarla asfaltlama çalışmalarına devam edeceklerini  aktardı.

Yeşil bir Mardin için kolları sıvadıklarını, millet bahçelerini il genelinde yaygınlaştıracaklarını, vatandaşların nefes alacakları piknik alanlarını arttıracaklarını bildirdi.

Beyaz su mevkiinden ikinci bir isale hattı çalışmaları yanında, farklı yerlerde sondaj çalışmaları ile su sorununu tamamen çözüme kavuşturacaklarının altını çizdi.

Tarihi doku içinde bulunan betonerme  binalarının istimlak edileceğini, ardından şehrin kirli yapılardan temizleneceğini söyledi.

Şehirde otopark sorunun çözümü için harekete geçtiklerini ifade etti.

Turizmin yanında, Organize Sanayi Bölgelerini yaygınlaştırarak ekonomik kalkınmaya destek vereceklerini dile getirdi.

Vali Demirtaş hazırlıklıydı,

Sanki sorulacak tüm soruları biliyormuş gibi, yapacakları hizmetleri ve tespit ettiği eksiklikleri nasıl, ne zaman çözüme kavuşturacaklarını tarih vererek anlattı.

STK temsilcileri, Vali Demirtaş’ı memnuniyetle dinledi.

Demirtaş önce anlattı, sonra sabırla dinledi.

Söz isteyen herkese söz hakkı verdi ve can kulağı ile dinledi, bazı konulara cevap verdi, bazı sorulara ise samimiyetle araştırayım deyip not aldı.

Toplantıya katılan herkes halinden memnundu.

 Katılımcılar, temsil ettikleri Sivil Toplum Kuruluşu adına Vali  Demirtaş’a soru sordu ve sordukları sorunun karşılığını aldı.

 Toplantı sona erdiğinde,  Vali Demirtaş ve Kurmayları dahil herkesin yüzünde mutlu bir ifade vardı.

Bir sonraki toplantıyı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yapılacak denilen hizmetlerin akıbetini sormak için…

 

 

Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Dünya Barış Günü! Mardin İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut! Teknolojinin Sultanı, Nalan Kurt Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?!