USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Yeni Yıla Merhaba!

30-12-2018
Google News

Bir yılı geride bırakmanın burukluğunu, yeni bir yıla başlamanın sevincini yaşıyoruz.

Geride bıraktığımız yılın bizden alıp  götürdüklerini mi? Yoksa yeni yıldan beklentilerimizi mı kutluyoruz?

İnsanoğlu hep böyledir.

Yaşlanır!

 Doğum gününü kutlar!

Yeni yıl da böyle bir şey. Ömrümüzün bir yılını geride bırakırken, yeni başlayacak yıla kutlama ile giriyoruz.

Tabi ki niyet önemli!

Tabi ki bakış açısı önemli!

 Sabah bir arkadaşımla, değer verdiğim bir dostumla telefonlaştım. Yeni yılını kutladım ve yeni yıldan beklentilerini, nasıl bir yeni yıl istediğini sordum.

Aldığım cevap gerçekten hokkalıydı!

?Yeni yıl dünya insanlarına huzur getirsin, ben de huzur bulayım. Huzur olmadan hiçbir şey olmaz ?

Ben de aynı şeyi istiyorum

Her zamandan çok ihtiyaç duyduğumuz huzur.

İnsanlar huzurlu olsun, mutlu olsun.

Bunlar dileklerimiz, temennilerimiz.

Bulunduğumuz coğrafya, kurtlar sofrası. Paylaşılamayan, üzerinde ince-kalın-derin ve asırlık hesaplar yapılan bir coğrafya.

Parçala -böl yönet, savaştır, silah sat, yeraltı zenginliklerine ortak ol,

Hatta zenginliklerine sahip ol.

Taşeron örgütler yarat, silahlandır, görevlerini tamamladılar mı, onlara karşı suni savaş aç. Savaşırken para kazan, barıştırırken para kazan, aracı olurken para kazan.

Kaşıkçı cinayeti raflara kaldırıldı.

Kimileri 110 milyar doları bütçesine kattı, kimileri boğaz patlattı.

Suriye´den göç etmek zorunda kalan  3-4 milyon insan.

Dostlar, geride bıraktığımız 2018 yılı çok da sevimli bir yıl değildi.

Olaylara, cinayetlere, savaşlara gebe bir 2018  tarihe geçecek.

Yeni yılı kutlama sevdalısı dostlarımın, yeni yıllarını kutluyorum.

Dileğim ve temennim, yeni yılın, dünya barışına, insanların huzuruna vesile olmasıdır.

Güle güle 2018

Hoş geldin 2019.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..