USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Yılmaz Altındağ ve DİKA

28-09-2019
Google News

 Dicle Kalkınma Ajansını yakından takip edenlerden biriyim.

Önce parladı, sonra tökezledi ve ardından şaha kalktı.

DİKA,Yılmaz Altındağ  ile altın dönemini yaşadı.

Sanayiciler, turizmciler, çiftçiler, yatırımcılar, arıcılar, herkese proje bazında destek verildi. Yol gösterildi, isteyenlere eğitim verildi.

 Yılmaz Altındağ, gecesini gündüzüne kattı. Yurt içi ve yurtdışı fuarlar düzenledi.

Bölgede Coğrafi  İşaretli Ürünleri gündeme getirdi.

Markalaşmayı hedefine koydu.

Yetmedi, en ücra köşelere kadar gitti, uzmanlarını gönderdi.

Temel amaç bölgenin ekonomik kalkınması, bölge dinamiklerinin harekete geçirilmesiydi

Başarı sağlandı mı?

Evet sağlandı..

Peki sonuç ne oldu?

Yılmaz Altındağ her ne kadar, kurumun ve yatırımların önünü açmak için görevimden ayrılma gereğini duydum dese de, baskı uygulandığı inancını taşıyorum.

Bakanları, siyasileri yönlendiren, hizmet akışını sağlayan bürokratlardır.

Ve ne yazık ki neredeyse  bakanlıklarda  elle tutulur Mardinli Bürokrat yok.

Dicle Kalkınma Ajansının başında bulunan, bağlı bulunduğu bakanlıktan takdir alan, Türkiye´nin en iyi işleyen ajansı unvanını, DİKA´ya kazandıran Yılmaz Altındağ, görevinden ayrılmaya adeta zorlanıyor!

Bir Mardinli olarak, bu görevden ayrılmayı ya da ayırmayı  benimsemiyorum.

Siyasileri, Mardin Diasporasını ve sözü geçen sanayici ve işadamlarını Yılmaz Altındağ´a sahip çıkmaya davet ediyorum

Ha! Varsa suçu- günahı bunu kimse savunamaz!

Ama durup, dururken  ya da, havadan sudan bahanelerle, kendi  alanında uzmanlaşmış, kendini topluma kabul ettirmiş,herkese eşit mesafede durmayı başarabilmiş, bir bürokratı harcamanın başta Mardin ve sonrasından ülkeye zarar vereceğini  söylemenin faydası olacak.

Yetişmiş, olaya vakıf, projeleri  evrensel boyutta değer ve kabul gören bir bürokrat kaç yılda yetişebilir hiç düşündünüz mü?

Yılmaz Altındağ´a sahip çıkmamız lazım.

Mardinlilerin, Siirtlilerin, Şırnaklıların, Batmanlıların ve  bölgenin kalkınmasını isteyenlerin sahip çıkması lazım

Bir süre önce Güneydoğu Anadolu Gazetecileri Federasyonu yönetimi olarak Şırnak´a gittik. Şehir Merkezinde görüşme ve ziyaretlerimizin ardından, Bülbül yaylasına çıktık. DİKA´nın etrafını çevrelediği fıstık tarlalarını, ceviz tarlalarını gördük.

 Mardinli, Batmanlı, Siirtli ve Şırnaklı siyasiler, sivil toplum kuruluşları ve gazeteci dostlar hep birlikte Yılmaz Altındağ´a yasal kurallar içinde, kimseyi hedef göstermeden sahip çıkalım mı?

Yılmaz Altındağ´a bölgenin ihtiyacı var!

Bakan beyden bürokratımızı geri istiyoruz.

İstifası kabul edilmesin lütfen!

Liyakatli burokratlara sahip çıkmanın zamanıdır beyler!

.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Dünya Barış Günü! Mardin İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut! Teknolojinin Sultanı, Nalan Kurt Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?!